Με την 11η αγωνιστική συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 17 και 18 Ιανουαρίου το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας. Η Μυρίκη στο ντέρμπι 4αδας κέρδισε με 1-0 την Ποταμιά χάρης σε γκολ του Κώστα Σταμούλη. Οι δυο ομάδες ισοβαθμούν στην 4η θέση.
Τα Άγραφα ευνοήθηκαν από το αποτέλεσμα και με την σαρωτική νίκη 4-0 επί της Κρέντης πέρασαν στην 3η θέση. Είχαν πρωταγωνιστή τον Κώστα Καλύβα, ο οποίος πέτυχα χατ-τρικ. Στα χαρτιά επιβλήθηκε ο ΑΠΟΚ της Φραγκίστας με 3-0 και έφτασε στην κορυφή ξανά τον Αίολο, ο οποίος είχε ρεπό.
Το πρωτάθλημα θα διακοπεί για μια εβδομάδα λόγω των Εθνικών εκλογών και θα ξεκινήσει στα τέλη Ιανουαρίου με αρχές Φεβρουαρίου με την διεξαγωγή της 12ης αγωνιστικής.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)