Μεταξύ των συλλόγων που συμμετείχαν στο 2o patras sparring ήταν και ο Α.Σ. Tae Kwon Do Ευρυτανίας. Διοργανωτής ήταν ο Α.Σ. Ανδρεία και η συνάντηση πραγματοποιήθηκε το διήμερο 23-24 Ιανουαρίου στην Πάτρα, στο κλειστό γυμναστήριο του Πανεπιστημίου της περιοχής. Έλαβαν επίσης μέρος οι: Θησέας Αιτωλοακαρνανίας, Εντελέχεια, Αίαντας, Βύρωνας, Άτλας Περιστερίου, Cobra Ηλίου και Α.Σ. Νέας Ιωνίας. Το Sparring αποτελεί μια μορφή κατάρτιση κοινή για πολλούς στις πολεμικές τέχνες.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)