Βασικότατο στέλεχος της Α.Ε. Πάτρα 2005 είναι ο δυναμικός αμυντικός Γιώργος Σακαμπέτης. Συμμετέχει στο πρωτάθλημα της Γ΄ ΕΠΣ Αχαΐας(2ος Όμιλος), έχοντας μάλιστα πετύχει ένα γκολ στο εκτός έδρας ματς(4-0) με τον Άρη Άνω Σουδενεΐκων.
Την περασμένη σαιζόν είχε 9 συμμετοχές στο Β΄ τοπικό με την Α.Ε. Ροϊτίκων O 39χρονος αγωνίστηκε με επιτυχία στο τοπικό Ευρυτανίας με την φανέλα του Κερασόβου, του Αγίου Προκοπίου και της Μυρίκης. Είναι επίσης μέλος της ομάδας της Α.Δ. Αχαΐας.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)