Βασικό στέλεχος της Α.Ε. Ελευθερούπολης είναι ο πρώην άσος του ΑΠΟΚ Ζάχος Πολυτσέρης στον 2ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Αθηνών.
Μετρά 11 συμμετοχές, έχοντας συνεχόμενες παρουσίες στο βασικό σχήμα. Στα δυο τελευταία παιχνίδια είχε ορισμένες «άτυχες» στιγμές. Συγκεκριμένα ο 22χρονος πέτυχε αυτογκόλ στην εκτός έδρας ήττα για την 11η αγωνιστική με 1-0 από τον Παράδεισο Αμαρουσίου, αγωνιζόμενος σε όλο τον 90λεπτο. Ενώ κατά την 12η αγωνιστική αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 90ο λεπτό στην νίκη εκτός έδρας με 1-0 επί της Λαύρας Αργυρούπολης. Η Ελευθερούπολη βρίσκεται στην 12η θέση με 10 πόντους ύστερα από 12 αγωνιστικές.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)