Σε ανεξάρτητο πρωτάθλημα της Αθήνας αγωνίζεται ο Γιώργος Τσιαμάκης. Ο υψηλόσωμος ποδοσφαιριστής μάλιστα φορά το περιβραχιόνιο στην ομάδα Ίωνας, που βρίσκεται στην προτελευταία θέση με 4 βαθμούς.
Το πρωτάθλημα διεξάγεται από τον Σύνδεσμο Ανεξαρτήτων Ομάδων Ποδοσφαίρου (Σ.Α.Ο.Π.) και αγωνίζονται σε αυτό 12 ομάδες. Ο Τσιαμάκης χει βρει επίσης δυο φορές τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.
Ο 30χρονος φοίτησε στο ΤΕΙ Δασοπονίας, έχει καταγωγή από το Πρατοβούνι Ευρυτανίας και αγωνίστηκε επί σειρά ετών στον Απεραντιακό (Α΄ ΕΠΣΕ) με τελευταία την σαιζόν 2008-2009. Είχε ένα πέρασμα από τον ΑΠΟΚ την σαιζόν 2004-2005, συμμετέχοντας σε 22 παιχνίδια της Δ΄ Εθνικής υπό τις οδηγίες των Γιάννη Φλωράκη και Δημήτρη Σαλαπάτα.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)