Κυριακή 28 Δεκεμβρίου 2014

Με επιτυχία η Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση της Π.Α.Κ. (Πλούσιο φωτορεπορτάζ)

Σήμερα το απόγευμα Κυριακή (28/12) πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γήπεδο του Καρπενησίου η όμορφη Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση της Πανευρυτανικής Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης.
Οι «μικροί» μαθητές της Ακαδημίας είχαν την ευκαιρία να περάσουν ένα ξέγνοιαστο απόγευμα, να παίξουν να διασκεδάζουν μέσα σε οικογενειακό κλίμα. Η εκδήλωση ξεκίνησε λίγο μετά τις 6 και ολοκληρώθηκε λίγο μετά τις 9 το βράδυ.
Μετά το τέλος των αγώνων ακολούθησε μπουφές με εδέσματα προσφορά του ζαχαροπλαστείου Fresh.

Κορασίδες Π.Α.Κ.-Μικτή Γυναικών 2-0

Η ομάδα κορασίδων της Π.Α.Κ. νίκησε την μικτή γυναικών με 2-0 σετ. Στο πρώτο σετ οι κορασίδες κέρδισαν δύσκολα με 25-23 και στο δεύτερο εύκολα με 25-7.

Junior-oμαχία (Ομάδα Α-Ομάδα Β  6-16)

Τα Junioράκια (Παιδιά Δημοτικού) αγωνίστηκαν σε όλο το γήπεδο σε αγώνα διάρκειας μισής ώρας. Η ομάδα Β΄ κέρδισε την ομάδα Α΄  με σκορ 16-6.

Π.Α.Κ. Γυμνασίου-Dady Π.Α.Κ. 22-25

Το Highlight της βραδιάς ήταν ο τελευταίος αγώνας όπου σε 3 10λεπτα αγωνίστηκαν οι αθλητές γυμνασίου της Π.Α.Κ. ενάντια στους πατεράδες του. Οι «Dady Π.Α.Κ.» κατάφεραν να κάνουν την έκπληξη και να κερδίσουν με 25-22.

Φωτογραφίες: Παναγιώτης Κολλημένος