Σήμερα το απόγευμα Κυριακή (28/12) πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γήπεδο του Καρπενησίου η όμορφη Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση της Πανευρυτανικής Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης.
Οι «μικροί» μαθητές της Ακαδημίας είχαν την ευκαιρία να περάσουν ένα ξέγνοιαστο απόγευμα, να παίξουν να διασκεδάζουν μέσα σε οικογενειακό κλίμα. Η εκδήλωση ξεκίνησε λίγο μετά τις 6 και ολοκληρώθηκε λίγο μετά τις 9 το βράδυ.
Μετά το τέλος των αγώνων ακολούθησε μπουφές με εδέσματα προσφορά του ζαχαροπλαστείου Fresh.
Η ομάδα κορασίδων της Π.Α.Κ. νίκησε την μικτή γυναικών με 2-0 σετ. Στο πρώτο σετ οι κορασίδες κέρδισαν δύσκολα με 25-23 και στο δεύτερο εύκολα με 25-7.
Τα Junioράκια (Παιδιά Δημοτικού) αγωνίστηκαν σε όλο το γήπεδο σε αγώνα διάρκειας μισής ώρας. Η ομάδα Β΄ κέρδισε την ομάδα Α΄ με σκορ 16-6.
Το Highlight της βραδιάς ήταν ο τελευταίος αγώνας όπου σε 3 10λεπτα αγωνίστηκαν οι αθλητές γυμνασίου της Π.Α.Κ. ενάντια στους πατεράδες του. Οι «Dady Π.Α.Κ.» κατάφεραν να κάνουν την έκπληξη και να κερδίσουν με 25-22.
Φωτογραφίες: Παναγιώτης Κολλημένος
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)