Σπουδαία βαθμολογική νίκη στο τάι μπρέικ πέτυχε ο Γυμναστικός Σύλλογος Λαμίας, που επιβλήθηκε στο κλειστό του Διστόμου της Αντίκυρας με 2-3 σετ. Ο αγώνας ήταν στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής και πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής 21/12.
Η ομάδα του Θανάση Κατσίγιαννη με την 3η διαδοχική της νίκη αποκτά σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση, στην οποία περνούν οι δυο πρώτοι κάθε ομίλου. Για να ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος εκκρεμούν οι αγώνες: Α.Ο. Λαμίας-Α.Σ. Ιτέας, Γ.Σ. Αντίκυρας-Άτλας Καρπενησίου(1η αγωνιστική) και Άτλας Καρπενησίου-Α.Σ Ιτέας(3η αγωνιστική). Ο Γ.Σ. Λαμίας είναι ο μόνος που έχει παίξει όλους τους αγώνες του όσον αφορά τον πρώτο γύρο.
Τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου είχαν ως εξής:
3η αγωνιστική: Γ.Σ. Αντίκυρας-Γ.Σ. Λαμίας 2-3
5η αγωνιστική: Άτλας Καρπενησίου-Α.Ο. Λαμίας 0-3
Δεν είχε αγωνιστική δράση ο Α.Σ. Ιτέας
Τοπικό πρωτάθλημα γυναικών ΕΣΠΕΚΕΛ(3ος Όμιλος)
Η βαθμολογία(Σε 4 αγωνιστικές)
Ομάδα
|
Βαθμοί
|
Σετ
|
Α.Ο. Λαμίας
|
9
|
9-0
|
Γ.Σ. Λαμίας
|
8
|
9-5
|
Γ.Σ. Αντίκυρας
|
4
|
5-6
|
Γ.Σ. Άτλας Καρπενησίου*
|
0
|
0-6
|
Α.Σ. Ιτέας*
|
0
|
0-6
|
* Ματς λιγότερο.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)