Στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ ο Έσπερος Λαμίας επιβλήθηκε με 81-59 του Μάκαρου Άμφισσς στο «Χαλκιοπούλειο» της Λαμίας. Για τους νικητές πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού ήταν ο 33χρονος Χρήστος Τσακωνίτης, προσθέτοντας στο ενεργητικό του 25 πόντους, όντας κορυφαίος των νικητών. Ο 40χρονος Γιάννης Κουτκιάς σημείωσε 8 πόντους. Για την ομάδα της Άμφισσας ο 43χρονος Άρης Παπαδάκης πέτυχε 6 πόντους. Και οι 3 έχουν αγωνιστεί στο τουρνουά μπάσκετ Δήμου Καρπενησίου.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)