Ο ΑΠΟΚ θα αντιμετωπίσει στο Δημοτικό Στάδιο τα Άγραφα, έχοντας το τεράστιο «αβαντάζ» του 4-1 στον πρώτο αγώνα πριν από τρεις εβδομάδες. Η Κρέντη θα παίξει στο προπονητικό κέντρο με τον Αίολο. Ο αγώνας είναι τυπικής διαδικασίας, καθώς οι «Αιολίτες» είχαν κερδίσει στο πρώτο παιχνίδι με το εντυπωσιακό 8-2. Οι δυο αγώνες θα αρχίσουν στις 14:30. Όλα δείχνουν πως ΑΠΟΚ και Αίολος θα βρεθούν αντιμέτωποι στον τελικό της περιόδου 2014-2015, ο οποίος αναμένεται να πραγματοποιηθεί την Άνοιξη του ερχόμενου έτους. Το Σάββατο 10 Ιανουαρίου θα επαναρχίσει το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣΕ με την διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής.
Το αναλυτικό πρόγραμμα και οι διαιτησίες:
Ημιτελική Φάση Κυπέλλου ΕΠΣ Ευρυτανίας(2η αγωνιστική) Κυριακή 21-12-2014 14:30
Κρέντη-Αίολος Προπονητικό Κέντρο Καρπενησίου
Διαιτητής: Νεκτάριος Χρυσαφόπουλος(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
1ος Βοηθός: Ηλίας Λιασκώνης(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
2ος Βοηθός: Γιώργος Δροσίνης(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
ΑΠΟΚ Βελούχι-Άγραφα Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου
Διαιτητής: Λάμπρος Κολοκώτσιος(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
1ος Βοηθός: Στέλιος Σώμαλης(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
2ος Βοηθός: Μίλτος Ελ Ταχάν(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)