Στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στην Σόφια της Βουλγαρίας συνεχίστηκαν οι επιτυχίες των αθλητών του Α.Σ. Tae Kwon Do Ευρυτανίας. Ο αγώνες είχαν την ονομασία 1st Hereya Trophy 2014 1st Korean Ambassador΄s Cup και διοργανώθηκαν από το γυμναστήριο Κουκουλέτσου το τριήμερο 28-30 Νοεμβρίου με την παρουσία 960 αθλητών από όλον τον κόσμο.
Ο σύλλογος του νομού μας έλαβε μέρος με 9 αθλητές-τριες, που κατάφεραν να ξεχωρίσουν. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Αλεξάνδρα Δροσίνη στην κατηγορία -51 κιλών Cadets B-A, ενώ ο Θανάσης Ντρίβας στην κατηγορία -44 κιλών Children II-B και η Ειρήνη Σταΐκούρα στην κατηγορία -53 κιλών Cadets B κατέκτησαν το αργυρό. Συμμετοχή χωρίς μετάλλιο είχαν οι: Σεμέλη Ζαρμακούπη, Βασίλης Ντάλλας, Ηλίας Τρίκας, Γιάννης Γαλανός, Οδυσσέας Γραμματίκας και Σπύρος Κολοκώτσιος.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)