Η πειθαρχική επιτροπή της ΕΠΣ Ευρυτανίας στην συνεδρίαση της Πέμπτης (27/11) επέβαλλε ποινή στέρησης εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους μέχρι το τέλος της αγωνιστικής περιόδου στον προπονητή της Μυρίκης Σπύρο Κολόκα.
Η απόφαση της ΕΠΣΕ πάρθηκε σύμφωνα με τα όσα έγραψε στο φύλλο αγώνα ο ρέφερι Χριστόφορος Χατζηθεοδώρου στην Κυριακάτικη (23/11) ανάμεσα σε Αίολο και Μυρίκη. Επίσης η ΕΠΣΕ επέβαλλε αυστηρή επίπληξη στον Πρόεδρο της Μυρίκης Νίκο Τσώνη.
Όπως έχουμε αναφέρει σε παλιότερο ρεπορτάζ η Μυρίκη θα κάνει αίτημα να μην την σφυρίξει ξανά διαιτητής της τοπικής ΕΠΣ. Μετά από αυτή την τιμωρία η Μυρίκη τίθεται εκτός της διεκδίκησης του κυπέλλου ήθους.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)