Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε στην 2η του επίσημη παρουσία με τα χρώματα του Σαρακηνού Βόλου ο Μάκης Χρυσικός. Ο 25χρονος μεσοεπιθετικός σκόραρε δυο γκολ στις αρχές της επανάηψης στην εκτός έδρας νίκη με 3-0 επί της Αγίας Παρασκευής και εν συνεχεία αντικαταστάθηκε από τον Λευτέρη Δενελάβα. Ο αγώνας ήταν για την 5η αγωνιστική (1-11) του Α΄ Ομίλου της Α΄ ΕΠΣ Θεσσαλίας. Αυτά ήταν τα πρώτα τέρματα του Ευρυτάνα ποδοσφαιριστή στα γήπεδα της Μαγνησίας. Το άλλο τέρμα για τους Βολιώτες, που παραμένουν αήττητοι πέτυχε ο Τσιγιάννης.
Φωτογραφία: www.taxydromos.gr
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)