Ύστερα από το γκολ κυπέλλου που πέτυχε κόντρα στην Κύμη ο Τάσος Γεωργακόπουλος βρήκε δίχτυα άλλη μια φορά σε αυτόν τον θεσμό. Πέτυχε μόλις στο 1ο λεπτό το 0-1 στην σαρωτική εκτός έδρας νίκη-πρόκριση της Καλαμάτας με 6-1 επί του Ερμή Κιβερίου. Η «μαύρη θύελλα» προκρίθηκε στην 3η φάση του θεσμού. Ο Νίκος Κουρμπανάς χρησιμοποίησε σε όλον τον αγώνα τον Δημήτρη Ρούσση, ενώ έως το 73΄ έπαιξε ο σκόρερ Γεωργακόπουλος.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)