Ο έμπειρος αρχηγός του Αίαντα Μοσχοχωρίου Πρόδρομος Αργυρόπουλος «χτύπησε» 17 φορές έξω από τα 6,75 και ήταν ο πρώτος σε αυτήν την κατηγορία στον 4ο Όμιλο της φετινής Γ΄ ΕΣΚΑΣΕ.
Δεύτερος ήταν ο 32χρονος συμπαίχτης του Δημήτρης Χαλλής, που είχε 14, ενώ την 3αδα συμπλήρωσε ο Κώστας Κωστούλας από τα Φάλαρα, πετυχαίνοντας 9. Στην 4η θέση συναντάμε με 7 τον Άγγελο Σαμαντά του Άτλαντα και στην 5η τον Δημήτρη Μπέλλη του Μοσχοχωρίου με 6. Ο Αίας πέτυχε συνολικά 50(!) τρίποντα.
Οι πρώτοι 10 από την γραμμή του τριπόντου:
Παίχτης
|
Ομάδα
|
Τρίποντα
|
Πρόδρομος Αργυρόπουλος
|
Μοσχοχώρι
|
17
|
Δημήτρης Χαλλής
|
Μοσχοχώρι
|
14
|
Κώστας Κωστούλας
|
Φάλαρα
|
9
|
Άγγελος Σαμαντάς
|
Άτλας
|
7
|
Δημήτρης Μπέλλης
|
Μοσχοχώρι
|
6
|
Βαγγέλης Τσόγκας
|
Μοσχοχώρι
|
5
|
Γιάννης Δημητρίου
|
Φάλαρα
|
5
|
Χρήστος Βλασόπουλος
|
Μώλος
|
4
|
Γιώργος Ντρέκης
|
Μώλος
|
4
|
Σωτήρης Στεφανής
|
Σπερχειάδα
|
4
|
Επιμέλεια: Δημήτρης Κολλημένος
![](http://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)