Ολοκληρώθηκαν οι δυο πρώτες αγωνιστικές του 2ου Ομίλου της Β΄ Φάσης της Γ΄ ΕΣΚΑΣΕ. Όσον αφορά τα ατομικά στατιστικά στο σκοράρισμα προπορεύεται με 43 πόντους ο Άρης Δάρρας της Προοδευτικής Λάρυμνας. Ακολουθεί με 40 ο Κώστας Βισβίκης (Φωτογραφία Δεξιά), που αγωνίζεται στον Οπούντιο Μαρτίνου, ενώ στους 38 έχει φτάσει ο Μιχάλης Χάντζης του πρωτοπόρου εκπρόσωπου μας Άτλαντα. Ο Βισβίκης είναι ο πρώτος στα τρίποντα, έχοντας πετύχει 5 συνολικά και τον ακολουθεί με 2 ο Νίκος Τσελεκούνης της Λάρυμνας.
Οι πρώτοι σκόρερ της Β΄ Φάσης(2ος Όμιλος)
Παίχτης
|
Ομάδα
|
Πόντοι
|
Άρης Δάρρας
|
Λάρυμνα
|
43
|
Κώστας Βισβίκης
|
Μαρτίνο
|
40
|
Μιχάλης Χάντζης
|
Άτλας
|
38
|
Γιάννης Θεοδώρου
|
Μαρτίνο
|
35
|
Κώστας Κωστούλας
|
Φάλαρα
|
32
|
Νίκος Τσελεκούνης
|
Λάρυμνα
|
31
|
Δημήτρης Σταλίκας
|
Άτλας
|
21
|
Και οι..πρώτοι «τριποντέρ»
Παίχτης
|
Ομάδα
|
Τρίποντα
|
Κώτας Βισβίκης
|
Μαρτίνο
|
5
|
Νίκος Τσελεκούνης
|
Λάρυμνα
|
2
|
Επιμέλεια: Δημήτρης Κολλημένος
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-OFVS1gbE0AM/TXFn14HDcsI/AAAAAAAAAfs/O6lOCwbh0HI/s1600/ntais1.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)