Μόλις 4 ομάδες έχουν δηλώσει μέχρι στιγμής συμμετοχή για το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας Ευρυτανίας. Η προσωρινή διοίκηση της ΕΠΣΕ προγραμματίζει να ξεκινήσει το πρωτάθλημα στα τέλη του Απρίλη.
Έχουν δηλώσει συμμετοχή οι ακόλουθες ομάδες: ΑΕΚ, Απεραντιακός, Κεράσοβο και Κρίκελλο. Επίσης δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι εξής ομάδες: Άγιος Προκόπιος, Αγία Τριάδα, Ακαδημία, Γρανίτσα, Μικρό Χωριό και Παλαιοκατούνα.
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)