Ο Δημήτρης Σαλαπάτας επιστρέφει ξανά στην τεχνική ηγεσία της Προοδευτικής Λάρυμνας (Α1 Φθιώτιδας).
Ο τεχνικός είναι γνώριμος στο Ευρυτανικό κοινό, καθώς πριν από μια δεκαετία καθοδήγησε στην Δ΄ εθνική τόσο τον ΑΠΟΚ όσο και την Μυρίκη. Μάλιστα την σεζόν 2004-2005 κατέκτησε το πρωτάθλημα Ευρυτανίας με τους «κόκκινους».
Στην Λάρυμνα διαδέχεται τον Βασίλη Δελιανίδη, ο οποίος έλυσε την συνεργασία του με την ομάδα πριν μερικές ημέρες. Στόχος της Λοκρικής ομάδας είναι και φέτος η παραμονή στην μεγάλη κατηγορία του νομού.
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)