Σήμερα το πρωί (19/3) ανακοινώθηκε η απόφαση των ασφαλιστικών μέτρων ενάντια στην ΕΠΣ Ευρυτανίας του Δημήτρη Χρυσικού και του Σωτήρη Νικολάου.
Το πρωτοδικείο Καρπενησίου έκανε δεκτή την ένσταση της παράταξης του Δημήτρη Χρυσικού, η οποία ισχυρίζονταν ότι η προηγούμενη διοίκηση της ΕΠΣΕ δεν έκανε τις νόμιμες διαδικασίες κατά την προκήρυξη των εκλογών.
Τις επόμενες ημέρες θα οριστεί προσωρινή διοίκηση της ΕΠΣ Ευρυτανίας, η οποία θα προκηρύξει εκλογές. Σύμφωνα με επικοινωνία με μέλος της διοίκησης της ΕΠΣ Ευρυτανίας το Σαββατοκύριακο δεν θα διεξαχθούν αγώνες μπαράζ και το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣΕ είναι στον «αέρα».
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)