Μαζί με τα στελέχη της ΕΠΣ Βοιωτίας ο Αντιπρόεδρος της ΕΠΣ Ευρυτανίας Γιώργος Παπαντζίμας παρακολούθησε τον τελικό κυπέλλου της ΕΠΣ Βοιωτίας την Τετάρτη (19/2).
Ο Αντιπρόεδρος της ΕΠΣΕ (Δεξιά στην Φωτογραφία) διαμένει στην Λειβαδιά και διατηρεί άριστες σχέσεις με την ΕΠΣ Βοιωτίας και τον Πρόεδρο της ένωσης Βαγγέλη Τοπολιάτη. Είναι ο μόνος από το τωρινό 9μελές συμβούλιο της ΕΠΣ Ευρυτανίας, που θα είναι ξανά υποψήφιος στις εκλογές της ερχόμενης Τετάρτης (26/2). Παράλληλα ο κ. Παπαντζίμας είναι και αναπληρωματικό μέλος του Δ.Σ. της ΕΠΟ, καθώς εκλέχτηκε από το ψηφοδέλτιο του κ. Σαρρή.
Ο Παρνασσός Αράχωβας (Υποψήφιος αντίπαλος του κυπελλούχου Ευρυτανίας στην 2η φάση του Κυπέλλου Ερασιττεχνών) κατέκτησε το κύπελλο επικρατώντας της Θήβας με 3-0 στον τελικό, που έγινε στο ενωσιακό γήπεδο της ΕΠΣ Βοιωτίας στον Ορχομενό.
Φωτογραφία: Παναγιώτης Πραγιάννης
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)