Ακαδημία/Ηρακλής και Ευρυτανικός αναμετρήθηκαν το Σάββατο 4 Ιανουαρίου στο γήπεδο Ροδίτσας για την 18η αγωνιστική της Α1΄ ΕΠΣ Φθιώτιδας.
Οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2-2 (Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι: Γιαννούτσος και Πατσαρούχας και για τους Ευρυτάνες οι: Μπέσσας και Παπαναστασίου). Ωστόσο αυτό που ξεχώρισε ήταν η Ευρυτανική παρουσία στους αρχηγούς των δυο ομάδων. Από πλευράς Ακαδημίας το περιβραχιόνιο φόρεσε ο αριστερός μπακ Δημήτρης Μούτσελος, που κατάγεται από την Χρύσω και από πλευράς φιλοξενούμενων ο Χρήστος Ντάλλας, ο οποίος έχει καταγωγή από την Κρέντη.
Οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2-2 (Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι: Γιαννούτσος και Πατσαρούχας και για τους Ευρυτάνες οι: Μπέσσας και Παπαναστασίου). Ωστόσο αυτό που ξεχώρισε ήταν η Ευρυτανική παρουσία στους αρχηγούς των δυο ομάδων. Από πλευράς Ακαδημίας το περιβραχιόνιο φόρεσε ο αριστερός μπακ Δημήτρης Μούτσελος, που κατάγεται από την Χρύσω και από πλευράς φιλοξενούμενων ο Χρήστος Ντάλλας, ο οποίος έχει καταγωγή από την Κρέντη.
![](http://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)