Η ΕΠΣ Ευρυτανίας όρισε τις αναμετρήσεις της 9ης αγωνιστικής, οι οποίες όπως όλα δείχνουν δεν θα διεξαχθούν. Στο Προπονητικό κέντρο το Ραπτόπουλο υποδέχεται τον Αίολο και στο Δημοτικό στάδιο η Φραγκίστα την Ποταμιά. Το Ραπτόπουλο και η Φραγκίστα εκτός απροόπτου δεν θα κατέβουν να αγωνιστούν και κινδυνεύουν με μηδενισμό 2 βαθμών από το φετινό πρωτάθλημα και -2 από το επόμενο.
Οι ομάδες περιμένουν μέχρι τελευταία στιγμή εάν θα μπορέσουν μέσω της ΕΠΟ να πάρουν άδεια διεξαγωγής αγώνα τα γήπεδα τους. Ο αρχιδιαιτητής της ΕΠΣΕ Γιώργος Παπαδήμος όρισε τις 3αδες των διαιτητών, ωστόσο εάν οι ομάδες δηλώσουν επίσημα παραίτηση δεν θα χρειαστεί να παραστούν στο γήπεδο.
Το Ραπτόπουλο δεν έχει κάνει βαθμολογικό «σεφτέ» και δεν θα κατέβει να αγωνιστεί σύμφωνα με πληροφορίες. Το Ραπτόπουλο απέχει 2 ώρες από το Καρπενήσι και είναι δύσκολο να μεταβεί στο Καρπενήσι για το υπόλοιπο του πρωταθλήματος. Θα μηδενιστεί με -2 βαθμούς.
Και η Δυτική Φραγκίστα δεν επιθυμεί να μεταβεί στο Καρπενήσι και ούτε αυτή έχει πρόθεση να κατέβει να αγωνιστεί. Οι φιναλίστ του κυπέλλου Ευρυτανίας κινδυνεύουν με μηδενισμό 2 βαθμών.
Οι ομάδες περιμένουν μέχρι τελευταία στιγμή εάν θα μπορέσουν μέσω της ΕΠΟ να πάρουν άδεια διεξαγωγής αγώνα τα γήπεδα τους. Ο αρχιδιαιτητής της ΕΠΣΕ Γιώργος Παπαδήμος όρισε τις 3αδες των διαιτητών, ωστόσο εάν οι ομάδες δηλώσουν επίσημα παραίτηση δεν θα χρειαστεί να παραστούν στο γήπεδο.
Οι τιμωρημένοι της 9ης Αγωνιστικής
Ποταμιά: Χρήστος Κοσμάς
Τα μενού των αγώνων:
Το Ραπτόπουλο δεν έχει κάνει βαθμολογικό «σεφτέ» και δεν θα κατέβει να αγωνιστεί σύμφωνα με πληροφορίες. Το Ραπτόπουλο απέχει 2 ώρες από το Καρπενήσι και είναι δύσκολο να μεταβεί στο Καρπενήσι για το υπόλοιπο του πρωταθλήματος. Θα μηδενιστεί με -2 βαθμούς.
Ο Αίολος θα πάρει το ματς στα χαρτιά, αφού η Δόξα δεν έχει καμία διάθεση να μεταβεί στο Καρπενήσι.
Η προϊστορία των τελευταίων ετών
2004-2005
|
2-0 α.α.
|
2007-2008
|
4-3
|
2008-2009
|
1-1
|
2009-2010
|
3-2
|
2010-2011
|
5-2
|
2011-2012
|
0-4
|
Και η Δυτική Φραγκίστα δεν επιθυμεί να μεταβεί στο Καρπενήσι και ούτε αυτή έχει πρόθεση να κατέβει να αγωνιστεί. Οι φιναλίστ του κυπέλλου Ευρυτανίας κινδυνεύουν με μηδενισμό 2 βαθμών.
Η Ποταμιά του Δημήτρη Τσιγαρίδα έδωσε σωρεία φιλικών αναμετρήσεων το περασμένο χρονικό διάστημα, ωστόσο και αυτό το Σαββατοκύριακο εκτός συγκλονιστικού απροόπτου δεν θα δώσει ξανά επίσημο ματς.
Η προϊστορία των τελευταίων ετών
2003-2004
|
2-4
|
2004-2005
|
2-0
|
2005-2006
|
2-3
|
2006-2007
|
5-2
|
2007-2008
|
2-3/2-1
|
2011-2012
|
1-0
|
2012-2013
|
1-4
|
Το αναλυτικό πρόγραμμα και οι διαιτησίες
9η εξ αναβολής αγωνιστική Α΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας(26-1-2014) 15:00
Ραπτόπουλο-Αίολος 26-1-2014 Προπονητικό Κέντρο Καρπενησίου
Διαιτητής: Γιώργος Στοφόρος(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
1ος Βοηθός: Μίλτος Ελ Ταχάν(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
2ος Βοηθός: Γιώργος Δροσίνης(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
Φραγκίστα-Ποταμιά 26-1-2014 Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου
Διαιτητής: Νεκτάριος Χρυσαφόπουλος(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
1ος Βοηθός: Λάμπρος Κολοκώτσιος(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
2ος Βοηθός: Στέλιος Σώμαλης(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
![](http://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)