Συνολικά 46 πόντους κατάφερε να συγκεντρώσει μέσα στο ημερολογιακό έτος του 2013 ο ΑΠΟΚ στην Α΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας. Ακολούθησε με 33 η Μυρίκη και με 26 τα Άγραφα. 19 βαθμούς κατέκτησε ο Αίολος, ο οποίος όμως αγωνίζονταν την περασμένη σαιζόν στην Δ΄ Εθνική. Χωρίς πόντο στο Α΄ τοπικό παραμένει η Δόξα Ραπτοπούλου, που ανήλθε από την Β΄ ΕΠΣΕ.
Οι βαθμοί που συγκέντρωσαν οι ομάδες της Ευρυτανίας μέσα στο 2013:
ΑΠΟΚ Βελούχι
|
46
|
Μυρίκη
|
33
|
Άγραφα
|
26
|
Αίολος
|
19
|
Ποταμιά
|
18
|
Κρέντη
|
12
|
Απεραντιακός
|
10
|
Φραγκίστα
|
9
|
Παλαιοκατούνα
|
1
|
Άγιος Προκόπιος
|
1
|
Ραπτόπουλο
|
0
|
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)