Την Κυριακή (20/10) θα πραγματοποιηθεί συνάντηση των σωματείων πετοσφαίρισης Κεντρικής Ελλάδας στα γραφεία της ένωσης στην Λειβαδιά. Η συνάντηση έχει σκοπό να επιλυθούν τα διαδικαστικά ζητήματα, ώστε να ξεκινήσουν οι επίσημες αναμετρήσεις της νέας αγωνιστικής χρονιάς. Την Π.Α.Κ. θα εκπροσωπήσει ο προπονητής της Χρήστος Μακρής.
Παράλληλα το ερχόμενο Σαββατοκύριακο θα πραγματοποιηθεί σχολή διαιτησίας στην Λειβαδιά. Κάθε σωματείο πρέπει να διαθέτει 3 διαιτητές για να μην επιβαρύνεται έξοδα διαιτησίας στις μικρές ηλικιακά κατηγορίες. Στα μαθήματα θα μετέχει ο Μιχάλης Σφακιαννάκης της Π.Α.Κ. . Δίπλωμα διαιτησίας από παλαιότερες σχολές έχουν οι Κατερίνα Μπαλωμένου και Χρυσάνθη Χαντζοπούλου.
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)