Ο Δημήτρης Τσιγαρίδας είναι από σήμερα και επίσημα ο νέος προπονητής της Ποταμιάς. Η διοίκηση της ομάδας ήρθε σε συμφωνία με τον 42χρονο τεχνικό, ώστε να αναλάβει την τεχνική ηγεσία του συλλόγου. Διαδέχεται στον πάγκο τον Σπύρο Κολόκα. Ο Τσιγαρίδας πέρυσι εργάστηκε με επιτυχία στον Απεραντιακό, ενώ κατά το παρελθόν έχει κατακτήσει με τους Απεράντιους το πρωτάθλημα Ευρυτανίας. Αποχώρησε το καλοκαίρι από τον Απεραντιακό, όταν και η ομάδα δεν δήλωσε συμμετοχή στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας.
Η πρώτη προπόνηση υπό τις οδηγίες του νέου προπονητή των Μεγαλοχωριτών θα πραγματοποιηθεί αύριο στις 5 το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο.
![](http://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)