Δυο τιμωρημένοι υπάρχουν στο ποινολόγιο της ΕΠΣ Ευρυτανίας για την τελευταία αγωνιστική (7η) του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος.
Ο αρχηγός του Αίολου Μπάμπης Τριανταφυλλόπουλος θα εκτίσει ποινή μιας αγωνιστικής, καθώς αντίκρισε 2η κίτρινη κάρτα στην αναμέτρηση του Σαββάτου (26/10) Φραγκίστα-Αίολος. Αντίθετα με ποινή 4 αγωνιστικών τιμωρήθηκε από την πειθαρχική επιτροπή της ΕΠΣΕ ο κεντρικός αμυντικός της Ποταμιάς Χρήστος Κοσμάς, ο οποίος αποβλήθηκε με απ ευθείας κόκκινη από τον πάγκο της ομάδας του για εξύβριση προς τον διαιτητή στην αναμέτρηση Μυρίκη-Ποταμιά. Είναι ο 3ος ποδοσφαιριστής της Ποταμιάς που αποβάλλεται την φετινή χρονιά και τιμωρείται με περισσότερη από 1 αγωνιστική.
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)