Από την πόλη μας θα περάσει το απόγευμα της Δευτέρας 30 Σεπτεμβρίου η λαμπαδηδρομία των χειμερινών ολυμπιακών αγώνων της Μόσχας.
Την φλόγα θα μεταφέρουν 4 άτομα του αθλητισμού της πόλης του Καρπενησίου. Μέρος στην λαμπαδηδρομία θα πάρει ο Πρόεδρος του ΑΠΟΚ Δήμος Αθανασίου, τον οποίον θα συνοδέψουν νεαροί αθλητές της Π.Α.Κ., η διεθνής ρέφερι Κωνσταντίνα Μπουμπουρή, ο παλιός Πρόεδρος του Ε.Ο.Σ. Καρπενησίου και του Κολυμβητικού Ομίλου Τάκης Κόγιας και η αθλήτρια του Ε.Ο.Σ. Καρπενησίου στο ορειβατικό σκι Δήμητρα Μπίκα.
Ο ορισμός των λαμπαδηδρόμων έγινε από τον Δήμο Καρπενησίου, ο οποίος θα οργανώσει και μια σειρά εκδηλώσεων.
![](http://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)