Καινούργια ακαδημία ποδοσφαίρου δημιουργήθηκε στο Καρπενήσι με την ονομασία Ποδοσφαιρικός Αθλητικός Όμιλος Καρπενησίου (Π.Α.Ο.Κ.).
Προπονητές και δημιουργοί της ακαδημίας είναι ο τεχνικός της Μυρίκης Λάκης Αναστασόπουλος και ο προπονητής του Αιόλου Γιώργος Χρυσαφόπουλος. Οι εγγραφές ξεκίνησαν στις 20 Αυγούστου. Επρόκειτο να λειτουργήσουν τμήματα από 5 ετών και άνω (Junior, Προπαίδες, Παίδες και Έφηβοι). Για πληροφορίες στα τηλέφωνα των δυο προπονητών: 698380018 (Γιώργος Χρυσαφόπουλος) και 6974730830 (Λάκης Αναστασόπουλος).
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-tjy2w3t5d4w/TVPidIPR2AI/AAAAAAAAAQQ/jDc_nhN8e-k/s1600/camelotnew1.jpg)
![](http://3.bp.blogspot.com/-_ySM8p8GmC8/Uf1t2Oj91fI/AAAAAAABVPg/gCORmFklmdA/s1600/agrafiotis1.jpg)