Ύστερα από τις 4 ομάδες (ΠΑΣ Γιάννινα, Αστέρας Τρίπολης, Λεβαδειακός, Πλατανιάς) ποδοσφαίρου της Super League που προετοιμάστηκαν στο Καρπενήσι αναμένονται ακόμη 5 από την επόμενη εβδομάδα.
Η Παναχαϊκή (Διαμονή στο Hotel Spa Montana) του Τίμου Καβακά(F.L.) έρχεται την Δευτέρα 5 Αυγούστου και 3 ημέρες αργότερα (8-8) καταφτάνει ο Α.Ο. Πεύκης του Γιάννη Γκούμα (Διαμονή στο Hotel Avaris), ο οποίος θα παίξει στην Football League 2. Την Παρασκευή 9 Αυγούστου θα έρθει η ΠΑΕ Κέρκυρα του Μιχάλη Γρηγορίου (Διαμονή στο Hellas Country), που θα παίξει μετά την συγχώνευση Κέρκυρας και Κασσιώπης στην Football League. Στο Avaris αναμένονται επίσης μετά τις 15 Αυγούστου ο Αστέρας Μαγούλας του Αντώνη Πριόνα (Football League) και η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Νίκη Λαμίας. Προετοιμασία στην πρωτεύουσα της Ευρυτανίας έχει κλείσει και του Αιγάλεω του Λουτσιάνο Ντε Σόουζα (F.L. 2), χωρίς να έχει ανακοινωθεί ο τόπος διαμονής.
Να τονιστεί πως μετά τις Εθνικές Ιορδανίας και Ελλάδας στο μπάσκετ αναμένεται η άφιξη του νταμπλούχου Ελλάδας Παναθηναϊκού και του πρωταθλητή Ευρώπης Ολυμπιακού στο «αγαπημένο» τους Hotel Spa Montana.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-Ym4wL96rD2Y/TXDkLPhS6iI/AAAAAAAAAfg/adVPfW6XOuE/s1600/Bourtsasn1.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-OFVS1gbE0AM/TXFn14HDcsI/AAAAAAAAAfs/O6lOCwbh0HI/s1600/ntais1.jpg)