Σε όλα τα φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας του Αχαρναϊκού έχει συμμετάσχει ο Χρήστος Γεωργιάδης, που προπονείται με την ομάδα του Μενιδίου. Ο 24χρονος Αθηναίος πρώην ποδοσφαιριστής των Αγράφων συμμετείχε μάλιστα και στην προετοιμασία, που έγινε στα 3,5 Πηγάδια Νάουσας. Στον Αχαρναϊκό, που θα αγωνίζεται στην Football League μεταγράφηκε ο γνωστός Νιγηριανός «γκολτζής» Πάτρικ Ογκουνσότο. Ο Αχαρναϊκός του Γιώργου Στράντζαλη στα φιλικά του έχει νικήσει με 1-0 την Καλλιθέα και τον Ιωνικό, ενώ έχει ηττηθεί με 2-0 από τα Γιαννιτσά και την Νίκη Βόλου.
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-tjy2w3t5d4w/TVPidIPR2AI/AAAAAAAAAQQ/jDc_nhN8e-k/s1600/camelotnew1.jpg)
![](http://3.bp.blogspot.com/-_ySM8p8GmC8/Uf1t2Oj91fI/AAAAAAABVPg/gCORmFklmdA/s1600/agrafiotis1.jpg)