Στο αγαπημένο της Καρπενήσι προπονείται για ακόμη μια φορά η 36χρονη πρωταθλήτρια του μαραθωνίου και άλλοτε του τριάθλου Ντενίζ Δημάκη. Η Δημάκη με παρουσία στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2008 επέστρεψε φέτος ύστερα από το 2010 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα διάθλου, κατακτώντας την πρώτη θέση. Προπονείται επίσης μαζί με την Δημάκη ο πρωταθλητής του διάθλου Γρηγόρης Σκουλαρίκης. Προετοιμάζεται (Διαμονή στον «Ξενώνα της Λίνας» στον Άγιο Νικόλαο) για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα διάθλου, που θα γίνει στο Ζόφινγκεν της Ελβετίας στις 8 Σεπτεμβρίου. Τον Απρίλιο συμμετείχε στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα του διάθλου, όπου ήταν 22ος. Έχει αναδειχτεί 4 φορές στην καριέρα του πρωταθλητής Ελλάδας στο δίαθλο. Μαζί με τους δυο αθλητές προετοιμάζονται η 24χρονηΧαρά Σκουλαρίκη (Αδερφή του Γρηγόρη) και η Ζαρίνα Κόπινα (36χρονη Πανελλήνια Πρωταθλήτρια του τριάθλου το 2011 και το 2012) και ο 43χρονος προπονητής και πρώην αθλητής του τριάθλου Βασίλης Κρομμύδας, που έχει συμμετάσχει το 2000 και το 2004 στους Ολυμπιακούς Αγώνες.
Φωτογραφίες: Δημήτρης Κολλημένος, www.duathlon.gr
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-Ym4wL96rD2Y/TXDkLPhS6iI/AAAAAAAAAfg/adVPfW6XOuE/s1600/Bourtsasn1.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-OFVS1gbE0AM/TXFn14HDcsI/AAAAAAAAAfs/O6lOCwbh0HI/s1600/ntais1.jpg)