Δυο ακόμη φιλικά παιχνίδια έδωσαν οι αθλητές της Πανευρυτανικής Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης. Μετά την Σαββατιάτικη νίκη των εφήβων την Κυριακή 30/6 στις 5(4 7λεπτα ο χρόνος των παιχνιδιών) δόθηκαν ακόμη δυο φιλικά μεταξύ της Π.Α.Κ. και του Άρη Γλυφάδας, που ολοκλήρωσε το camp προετοιμασίας του στην περιοχή μας και στο Hotel Spa Montana. Ο Άρης κέρδισε και τα δυο φιλικά στην κατηγορία Ε΄-ΣΤ΄ Δημοτικού με 27-8 και στην κατηγορία Γ΄-Δ΄ Δημοτικού με 27-5. Η Π.Α.Κ. του Γιάννη Χαλκιά αποκόμισε αρκετές εμπειρίες, δοκιμάζοντας τις δυνάμεις της απέναντι σε μια ισχυρή Ακαδημία.
Φωτογραφίες: Παναγιώτης Κολλημένος
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-tjy2w3t5d4w/TVPidIPR2AI/AAAAAAAAAQQ/jDc_nhN8e-k/s1600/camelotnew1.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)