Μπορεί να είναι πρωταθλητής στην χιονοδρομία ωστόσο επιβεβαίωσε τα χαρίσματα και τις ικανότητες του και στην ποδηλασία.
Ο Γιάννης Αντωνίου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην 2η ποδηλατοδρομία Λιανοκλαδίου στην κατηγορία των αγοριών Λυκείου, αφήνοντας πίσω του τον Σπύρο Σέχου και τον Κώστα Μαχουτίδη. Η ποδηλατοδρομία έγινε την Κυριακή 7 Ιουλίου και την διοργάνωσαν ο Πολιτιστικός Σύλλογος Λιανοκλαδίου και ο Σύλλογος Γυναικών Λιανοκλαδίου. Ο Αντωνίου παρέλαβε το μετάλλιο του από την ηλεκτρονική εφημερίδα www.efthia.gr δια χειρός της διευθύντριας Κατερίνας Γιαννακοπούλου.
Φωτογραφίες: www.efthia.gr
![](http://2.bp.blogspot.com/-k5CWpe66uFo/UbxNreukU1I/AAAAAAABN-w/ISvonOZS6Ew/s1600/kardampikis2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-tjy2w3t5d4w/TVPidIPR2AI/AAAAAAAAAQQ/jDc_nhN8e-k/s1600/camelotnew1.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)