Για την Τετάρτη 10 Απριλίου μετατέθηκε η πρεμιέρα του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδος, το οποίο θα διεξαχθεί φέτος κανονικά μετά από παύση ενός έτους. Αρχικά είχε προγραμματιστεί η έναρξη του για τις 3/4.
Οι τελευταίοι τελικοί κυπέλλου ήταν προγραμματισμένοι για την Κυριακή 31 Μαρτίου. Η συμμετοχή στον θεσμό δεν είναι υποχρεωτική, καθώς η ΕΠΟ δεν καλύπτει τα έξοδα των ομάδων. Στο τέλος της εβδομάδας θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση, με την πρώτη φάση να διεξάγεται σε ομίλους. Ως γνωστόν δεν θα υπάρχει εκπρόσωπος από την Ευρυτανία, καθώς ο κυπελλούχος ΑΠΟΚ δεν δήλωσε συμμετοχή.
Υπάρχει επιπλέον και πρόβλεψη για αναβολή αγώνων μέσα στον Μάιο, σε περίπτωση που ομάδες συμμετέχουν και στα μπαράζ ανόδου για τη Γ' Εθνική. Γι' αυτό ο τελικός του Κυπέλλου Ερασιτεχνών αναμένεται να διεξαχθεί τον Ιούνιο.
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-OFVS1gbE0AM/TXFn14HDcsI/AAAAAAAAAfs/O6lOCwbh0HI/s1600/ntais1.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-Ym4wL96rD2Y/TXDkLPhS6iI/AAAAAAAAAfg/adVPfW6XOuE/s1600/Bourtsasn1.jpg)