![](http://4.bp.blogspot.com/-i56NCCrob20/UXkgsk3edHI/AAAAAAABFTU/39BaK-M9W98/s200/stoforos1.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-Bz84bChoPuA/UXkgs54VDsI/AAAAAAABFTY/UTm5cR9S1Vg/s200/stoforos2.jpg)
Αγωνίζεται στο 3ου τουρνουά μπάσκετ του Δήμου Καρπενησιου με τα χρώματα του Καρπενησιακού των Σκαρμούτσου-Κολοκώτσιου. Αναφερόμαστε στον Φθιωτό ποδοσφαιριστή Χρήστο Στοφόρο.
Ο 20χρονος θα αγωνίζεται την νέα σαιζόν στην Α1΄ ΕΠΣ Φθιώτιδας, καθώς η ομάδα του ο Ευρυτανικός του Αποστόλη Καραπλή κατέκτησε το πρωτάθλημα του 4ου Ομίλου της Α΄ ΕΠΣ Φθιώτιδας. Σε φιλικό-φιέστα μάλιστα που δόθηκε στο ΔΑΚ Λαμίας η ομάδα του αντιμετώπισε τον Παναθηναϊκό (U20), γνωρίζοντας την ήττα με 2-3.
Ο Χρήστος είναι ο κατά ένα χρόνο μικρότερος αδερφός του επόπτη Γιώργου, με τον οποίο είναι συμπαίχτης στον Καρπενησιακό.