Για την 1η αγωνιστική της Β΄ Φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών ομάδων Νέων-Παίδων, όπου συναντιούνται οι περιφερειακές ομάδες η 4η Περιφέρεια (ΕΠΣ Θεσσαλίας, ΕΠΣ Καρδίτσας, ΕΠΣ Λάρισας, ΕΠΣ Πιερίας, ΠΕΣ Τρικάλων) νίκησε στους παίδες με 3-1 (Χατζηδίμπας, Αγιώτης 2-Ευθυμίου) την 5η Περιφέρεια (ΕΠΣ Άρτας, ΕΠΣ Ηπείρου, ΕΠΣ Θεσπρωτίας, ΕΠΣ Κέρκυρας, ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδα στα Γρεβενά, ενώ στους νέους οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1 (Μπαλογιάννης-Παππάς). Τα παιχνίδια έγιναν την περασμένη Τετάρτη 10/4.
Η 6η Περιφέρεια (ΕΠΣ Βοιωτίας, ΕΠΣ Ευρυτανίας, ΕΠΣ Φθιώτιδας, ΕΠΣ Φωκίδας) θα αγωνιστεί την Τετάρτη 17 Απριλίου εκτός έδρας με την 5η Περιφέρεια στο γήπεδο της ΕΠΣ Άρτας στις 2 και στις 4 αντίστοιχα, ενώ για την 3η αγωνιστική στις 24 του μηνός θα υποδεχτεί στον Άγιο Δημήτριο Καρδίτσας την 6η Περιφέρεια.
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-OFVS1gbE0AM/TXFn14HDcsI/AAAAAAAAAfs/O6lOCwbh0HI/s1600/ntais1.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-Ym4wL96rD2Y/TXDkLPhS6iI/AAAAAAAAAfg/adVPfW6XOuE/s1600/Bourtsasn1.jpg)