Πριν από λίγη ώρα ανακοινώθηκε το πρόγραμμα των ημιτελικών αγώνων των Play Off του πρωταθλήματος της Α΄ κατηγορίας Ευρυτανίας. Το Σάββατο 30/3 τα Άγραφα υποδέχονται στο αθλητικό κέντρο τον ΑΠΟΚ και την επόμενη μέρα (Κυριακή 31/3) η Κρέντη στο γήπεδο του Κερασοχωρίου την Μυρίκη.
Οι δεύτεροι ημιτελικοί θα γίνουν στο Δημοτικό στάδιο του Καρπενησίου, το Σάββατο 6/4 ο ΑΠΟΚ υποδέχεται τα Άγραφα και την Κυριακή 7/4 η Μυρίκη την Κρέντη.Στους τελικούς θα προκριθούν οι ομάδες που θα καλύτερα αποτελέσματα στους μεταξύ τους αγώνες. Ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ σε αντίθεση με την κανονική διάρκεια, που δεν έχει ισχύ.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι για την κατάρτιση του αγωνιστικού προγράμματος προηγήθηκε την Τρίτη (26/3) συνάντηση των ομάδων με την ΕΠΣ Ευρυτανίας. Για ακόμη μια φορά μια τέτοια συνάντηση οδηγήθηκε σε αδιέξοδο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των ημιτελικών:
1η Αγωνιστική
Άγραφα-ΑΠΟΚ Βελούχι 30-3-2013 Προπονητικό Κέντρο Καρπενησίου 16.00Κρέντη-Μυρίκη 31-3-2013 Γήπεδο Κερασοχωρίου 16.00
2η Αγωνιστική
ΑΠΟΚ Βελούχι-Άγραφα 6-4-2013 Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου 16.00Μυρίκη-Κρέντη 7-4-2013 Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου 16.00
![](http://2.bp.blogspot.com/-50vmx3AD33w/UM87Ko83pjI/AAAAAAAAySs/DiDcoofA2M0/s1600/foukas2.gif)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh6.googleusercontent.com/-8gMB5zwdK_o/TTiLHAMJS-I/AAAAAAAAAI8/uyDV84INyJc/s1600/xrysikos-diafhm.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)