Οι διοικούντες του συλλόγου δεν εγκαταλείπουν τις προσπάθειες και είναι αποφασισμένοι να φτάσουν στα άκρα, χρησιμοποιώντας κάθε δυνατό μέσον. Ενδεχομένως να προχωρήσουν το θέμα ακόμη και στην ΕΠΟ. Νοιώθουν την κατάφορη αδικία για την αντικανονική συμμετοχή του ποδοσφαιριστή του Βελουχίου. Παράλληλα θεωρούν ότι ο χειρισμός της ΕΠΣ του θέματος (Η ένσταση της Ποταμιάς δεν γίνεται δεκτή) δυσφημεί το Ευρυτανικό ποδόσφαιρο.
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)