Δυο πλέον αγωνιστικές απομένουν για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας της Α΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας. Το Σαββατοκύριακο 23 και 24 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε η 16η αγωνιστική.
Τα Άγραφα επικράτησαν με 4-0 του Απεραντιακού, κάνοντας ένα ακόμη βήμα για την κατάληψη της πρωτιάς. Ο ΑΠΟΚ πιστοποίησε την αγωνιστική του άνοδο και επικράτησε στο ντέρμπι με 3-1 της Κρέντης. Εκτός έδρας βαθμό στην προσπάθεια, που κάνουν για παραμονή πανηγύρισαν η Φραγκίστα και η Παλαιοκατούνα, οι οποίες έμειναν στο 0-0 με Μυρίκη και Ποταμιά αντίστοιχα. Ρεπό είχε ο Άγιος Προκόπιος.
Συνολικά σημειώθηκαν 8 γκολ, ενώ υπήρξε μια αποβολή.
![](http://2.bp.blogspot.com/-50vmx3AD33w/UM87Ko83pjI/AAAAAAAAySs/DiDcoofA2M0/s1600/foukas2.gif)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh6.googleusercontent.com/-8gMB5zwdK_o/TTiLHAMJS-I/AAAAAAAAAI8/uyDV84INyJc/s1600/xrysikos-diafhm.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)