Μετά τον προπονητή Δημήτρη Αντωνίου αποχώρησε από τα Άγραφα και ο έμπειρος μέσος της ομάδας Βασίλης Ντότσικας. Ο ποδοσφαιριστής για προσωπικούς του λόγους δεν θα συνεχίσει να φορά την φανέλα της ομάδας για το υπόλοιπο μισό του πρωταθλήματος.
Ο εκ των πρώτων σκόρερ της ομάδας με 5 γκολ είχε χτες συζητήσεις με την ομάδα του ΑΠΟΚ και του Αίολου, ωστόσο προτίμησε να μην μεταγραφεί σε καμία ομάδα και να μην αγωνιστεί κατά συνέπεια μέχρι το καλοκαίρι.
Η μόνη περίπτωση σύμφωνα με τον ίδιο να παίξει ξανά στα Άγραφα είναι να επιστρέψει και ο προπονητής Δημήτρης Αντωνίου. Επιθυμεί επίσης ο πρωταθλητής να πάρει δίκαια και καθαρά το πρωτάθλημα.
![](http://2.bp.blogspot.com/-50vmx3AD33w/UM87Ko83pjI/AAAAAAAAySs/DiDcoofA2M0/s1600/foukas2.gif)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://lh6.googleusercontent.com/-8gMB5zwdK_o/TTiLHAMJS-I/AAAAAAAAAI8/uyDV84INyJc/s1600/xrysikos-diafhm.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-lU2PK3aftMY/TrxPF8c5hkI/AAAAAAAAF4E/gB3TklBFnzE/s1600/antigonitel1.jpg)