Πέμπτη 14 Φεβρουαρίου 2013

39ος ο Αντωνίου στο GS του Παγκοσμίου της Αυστρίας

Την 39η θέση κατέλαβε ο Ευρυτάνας χιονοδρόμος του ΕΟΣ Καρπενησίου σήμερα στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα της Αυστρίας και στον προκριματικό της γιγαντιαίας τεχνικής κατάβασης GS (Γιγαντιαίο σλάλομ) ανάμεσα σε 130 αθλητές.
Ο Αντωνίου ήταν ο μοναδικός Έλληνας που τερμάτισε και περιμένει τους αυριανούς αγώνες, για να δει εάν θα προκριθεί στον τελικό του αγωνίσματος. Συνολικά τερμάτισαν 66 αθλητές.
Ο Ευρυτάνας σκιέρ έκανε χρόνο 1.18.05 στην 1η διαδρομή σήμερα ο πρωί και πριν από λίγο στην 2η κούρσα έκανε ξανά πολύ καλό χρόνο και συγκεκριμένα 1.20.66. Συνολικά κατετάγη 39oς με χρόνο 2.38.71.
Αύριο Πέμπτη(15-2) θα αγωνιστούν ακόμη 30 αθλητές από το WS Cup και τότε θα γνωρίζει εάν έχει προκριθεί στον αυριανό τελικό του αθλήματος.
Συγχαίρουμε τον Έλληνα και Ευρυτάνα πρωταθλητή για την ακόμη μια σπουδαία επιτυχία του. Να υπενθυμίσουμε ότι ο Αντωνίου μετέχει το Σάββατο 16/2 και στον προκριματικό αγώνα της τεχνικής κατάβασης SL.