Ένα ευχάριστο νέο περίμενε τον Καρπενησιώτη αθλητή του ΕΟΣ Καρπενησίου & της Εθνικής Ελλάδας Χιονοδρομίας Γιάννη Αντωνίου, που θα είναι ο πρώτος λαμπαδηδρόμος στο Παναθηναϊκό στάδιο κατά την αφή της φλόγας για το EYOF (European Young Olympic Festival «BRASOV 2013»), που θα γίνει στο Brasov της Ρουμανίας από τις 17-27 Φεβρουαρίου. H συγκεκριμένη διοργάνωση (υπό την αιγίδα του Δ.Ο.Ε) είναι ουσιαστικά μια μικρή Ολυμπιάδα για αθλητές γεννημένους 1995-96, οι οποίοι διαγωνίζονται σε όλα τα Ολυμπιακά αγωνίσματα. Στους συγκεκριμένους αγώνες θα συμμετέχει και ο ίδιος. Η αφή της φλόγας θα γίνει στις 2/2/2013, ενώ η Ελληνική αποστολή θα είναι 17μελης. Πρόκειται για μια άκρως τιμητική διάκριση του συμπατριώτη πρωταθλητή μας, που έχει καταφέρει να κάνει τους απανταχού Ευρυτάνες περήφανους για τις επιτυχίες τους!.
![](https://lh3.googleusercontent.com/-Ym4wL96rD2Y/TXDkLPhS6iI/AAAAAAAAAfg/adVPfW6XOuE/s1600/Bourtsasn1.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-tjy2w3t5d4w/TVPidIPR2AI/AAAAAAAAAQQ/jDc_nhN8e-k/s1600/camelotnew1.jpg)