Δευτέρα 15 Αυγούστου 2011

Φραγκίστα-Κεράσοβο 2-3

Άλλο ένα ανεπίσημο φιλικό ματς έδωσαν Φραγκίστα και Κεράσοβο . Οι δυο ομάδες αναμετρήθηκαν το Σάββατο 13 Αυγούστου στις 18:00 στο γήπεδο της Φραγκίστας.
Οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά την άτυπη φιλική νίκη(Πάλι με ανατροπή), επικρατώντας με σκορ 2-3.
Η Φραγκίστα προηγήθηκε στο ημίχρονο με 2-0. Τα γκολ της πέτυχαν οι: Κώστας Κατσαδούρος και Γιάννης Μπισμπίκης. Στην επανάληψη όμως χρησιμοποιήθηκαν αρκετοί πιτσιρικάδες, για να διαπιστώσει ο τεχνικός Βασίλης Παπαδήμος σε τι επίπεδο βρίσκονται. Η προετοιμασία αναμένεται να ξεκινήσει περίπου στις 22 Αυγούστου.
Το Κεράσοβο γύρισε το εις βάρος του σκορ και πήρε την νίκη με 3 γκολ στο β΄ μέρος. Οι ποδοσφαιριστές, που σκόραραν ανήκουν στην ομάδα των Αγράφων και αγωνίστηκαν, για να εξυπηρετήσουν τις ανάγκες της φιλικής αναμέτρησης. Τα γκολ πέτυχαν κατά σειρά οι: Μιχάλης Ράπτης, Κώστας Καλύβας και Σάκης Θεοχάρης.
Διαιτητής ήταν ο αντιπρόεδρος του ΑΠΟΔΦ Χρήστος Γαλανός.