Κυριακή 20 Φεβρουαρίου 2011

Προπαίδες : ΕΠΣ Ευρυτανίας-ΕΠΣ Φθιώτιδας 1-2

Πρεμιέρα είχαμε σήμερα το πρωί για το πρωτάθλημα μικτών ομάδων στην κατηγορία των προπαίδων.
Η Ευρυτανία πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, αλλά τελικώς ηττήθηκε στις λεπτομέρειες από την αντίστοιχη ομάδα της Φθιώτιδας με σκορ 1-2.
Οι προπαίδες της Ευρυτανίας ξεκίνησαν, αφήνοντας υποσχέσεις για το μέλλον τους στην διοργάνωση.
Σκόρερ της Ευρυτανικής ομάδας χρίστηκε ο Πάνος Λιάγκας, ο οποίος ισοφάρισε προσωρινά στο 2ο ημίχρονο. Προπονητές της ομάδας είναι ο Γιάννης Φλωράκης, μαζί με τον Δημήτρη Αντωνίου (Απουσίαζε).
Η Φθιώτιδα ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στην διοργάνωση. Ο Καραγιάννης σκόραρε δυο φορές και χάρισε την νίκη στους φιλοξενούμενους.
Η αναμέτρηση έγινε την Κυριακή στις 11 το πρωί στο αθλητικό κέντρο Καρπενησίου για την 1η αγωνιστική του 5ου ομίλου. Το ματς ξεκίνησε με 15λεπτη καθυστέρηση εξ αιτίας αργοπορίας των διαιτητών. Αρκετοί γονείς των ποδοσφαιριστών βρέθηκαν στο γήπεδο.
Η Ευρυτανία την 2η αγωνιστική θα κάνει το ρεπό της. Θα αγωνιστεί ξανά για την 3η αγωνιστική στις 20 Μαρτίου στον Ορχομενό κόντρα στην ΕΠΣ Βοιωτίας.

Όλα μηδέν στο πρώτο 30λεπτο
Ισορροπημένο παιχνίδι έγινε στο πρώτο μέρος, οι δυο ομάδες προσπάθησαν για κάτι καλό αλλά «κόλλησαν» στο μηδέν.

2΄ : Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λιάγκα από καλή θέση μπλόκαρε ο Περάκης.
13΄ : Ο Πατσαρούχας βρέθηκε τετ α τετ με τον Κωστή πλάσαρε, αλλά ο γκολκίπερ της Ευρυτανίας απέκρουσε με τα πόδια.
26΄ : Ο Λιάγκας εκτέλεσε φάουλ, ο τερματοφύλακας της Φθιώτιδας απέκρουσε και στην επαναφορά πλασέ του Τσούκα μπλόκαρε ο Περάκης.
29΄ : Πλασέ του Πατσαρούχα από καλή θέση πέρασε μόλις άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο παρά 3 νίκη για την Φθιώτιδα
Τρία λεπτά πριν το τέλος με εκτέλεση πέναλτι του Καραγιάννη οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην νίκη.

36΄ : Ο Μαντάρας σέντραρε από δεξιά και ο Καραγιάννης με πλασέ από κοντά άνοιξε το σκορ (0-1).
45΄ : Ο Μπράζιας έδωσε στον Λιάγκα και αυτός από κοντά με πλασέ ισοφάρισε για τους Ευρυτάνες (1-1).
57΄ : Ο Καραγιάννης εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι, σούταρε στην αριστερή γωνία του Κωστή και διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Συνθέσεις ομάδων

Ευρυτανία (Γιάννης Φλωράκης) : Κωστής, Χρυσαφόπουλος Χ., Μπράζιας, Χρυσαφόπουλος Κ., Τσούκας, Ρεσίτης, Λιάγκας, Μυρισιώτης, Φούκας, Τσίγκας, Κολοκούρας
Αγωνίστηκαν και οι : Γαλανός, Κατσαρός, Αντωνίου, Γιόγιος, Αζούκης, Μπανιάς

Φθιώτιδα (Πέτρος Καραϊσκος & Άγγελος Κυριάκος) : Περάκης, Θεοχάρης, Παπαναστασίου, Καραγεώργος, Φούντας, Μόσχος, Μπασδέκης, Κασούμης, Πατσαρούχας, Μαντάρας, Καραγιάννης
Αγωνίστηκαν και οι : Σταυρογιάννης, Σούπος, Σταθόπουλος, Μανιάς, Μαγκλάρας, Κουτσούκος, Κουκούνας

Διαιτητής : Ηλίας Γαλάνης (Ευρυτανίας)
1ος Βοηθός : Βασίλης Λάμπρου (Ευρυτανίας)
2ος Βοηθός : Κώστας Νικολάου (Ευρυτανίας)