Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2011

Οδυνηρή ήττα για Απεραντιακό

«Αυτοκτόνησε» η ομάδα του Απεραντιακού, η οποία ηττήθηκε με σκορ 2-1 από την Θύελλα Πετρωτού σήμερα το απόγευμα. Ιδανικός αυτόχειρας μπορεί να χαρακτηριστεί ο Απεραντιακός, που τα έχασε όλα στα τελευταία λεπτά.
Το ξεκίνημα ήταν ιδανικό για τους Ευρυτάνες που προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με τέρμα του Κώστα Αρουτίδη. Τα πράγματα για τον Απεραντιακό έγιναν ακόμη πιο ευνοϊκά όταν στο 72΄ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Δ. Τεντολούρης.
Όμως η Θύελλα αν και με 10 παίκτες έκανε την μεγάλη ανατροπή. Αρχικά στο 76΄ ο Γούτσιος με εκτέλεση πέναλτι και στην συνέχεια ο Σαλταπίδας στο 85ο λεπτό έδωσαν την τεράστια νίκη στους Τρικαλινούς και «βύθισαν» την ομάδα της Ευρυτανίας στο -5 από την γραμμή της παραμονής.