Πέμπτη 25 Ιανουαρίου 2024

«Κλείδωσε» η 3αδα στον 2ο Όμιλο της Futsal League (Αναλυτικό ρεπορτάζ)

 



 

 

 

Με την ολοκλήρωση και της 11ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Futsal League Θρακομακεδόνες Futsal, ΠΑΟΚ και Μινώταυρος έχουν «κλειδώσει» τις τρεις από τις τέσσερις προνομιούχες θέσεις για τα προημιτελικά. Την 4η θέση θα διεκδικήσουν Καρπενήσι Futsal, Ηνίοχος και Κατενάτσιο Νέα Γενιά.

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε διπλή νίκη στην Αθήνα, με 9-2 επί του Νέου Κόσμου και με 11-2 επί του Ολυμπιακού Σάλας. Εντυπωσιακός ο ενισχυμένος Μινώταυρος, ο οποίος συνέτριψε με 16-4 τον Ηνίοχο, ενώ σημαντική νίκη για το Κατενάτσιο με 4-3 επί του Ψυχικού.

Η 12η αγωνιστική που θα γίνει στις 27 και 28 Ιανουαρίου περιλαμβάνει τα ακόλουθα παιχνίδια: Καρπενήσι Futsal-Ολυμπιακός Σάλας, ΠΑΟΚ-Μινώταυρος, Θρακομακεδόνες Futsal-Κατενάτσιο Νεά Γενιά και Α.Ε. Ψυχικού-Α.Ε. Νέου Κόσμου.

Με 19 γκολ ο Χρήστος Αρβανιτάκης του Μινώταυρου οδηγεί τον πίνακα των σκόρερ.

 

Τα στοιχεία των αγώνων

Ολυμπιακός Σάλας-ΠΑΟΚ 2-11

Σκόρερ: Παπακωνσταντίνου 2-Αμαλίδης, Κεφαλίδης, Τραπεζανλίδης 2, Τζακίδης, Λιώνης 5, Καρακώστας

 

Συνθέσεις Ομάδων

Ολυμπιακός Σάλας (Θανάσης Ψύλλιας): Μόσχος, Ψύλλιας, Παπακωνσταντίνου, Πολποτίνης, Στάικος (Κρητικός, Παναγιωτόπουλος)

 

ΠΑΟΚ (Λεωνίδας Παπαδόπουλος): Αμαλίδης, Κεφαλίδης, Τραπεζανλίδης, Τζακίδης, Λιώνης (Λευκαρίτης, Μαυρίδης, Σάββας, Καρακώστας, Τσιούχας, Αναστασόπουλος, Σαράπτσης, Μπικιάρης, Νάσης)

 

Διαιτητές: Γιακούπ Μπαντέμτσι& Κώστας Οικονόμου

Χρονομέτρης: Μ. Σαχίνης

 

Κατενάτσιο Νέα Γενιά-Α.Ε. Ψυχικού 4-3

Σκόρερ: Γκουρνέλος, Αλαφοστέργιος, Χριστόπουλος, Καραθανάσης-Γαρδίκης (Αυτογκόλ), Παντιώρας, Πανουτσόπουλος

 

Συνθέσεις Ομάδων

Κατενάτσιο Νέα Γενιά (Θωμάς Πολίτης): Γαρδίκης, Γκουρνέλος, Αλαφοστέργιος, Χριστόπουλος, Καραθανάσης (Γαλάνης, Γιαννόπουλος, Ζηρογιάννης, Γιορδάμνης, Κεσόπουλος, Βιτζηλαίος)

 

Α.Ε. Ψυχικού (Νίκος Παύλου): Τίμπης, Παναγόπουλος Γ., Λέκκας, Βαρσάμης, Κατσαρός (Πρίντζιος, Παντιώρας, Παναγόπουλος Δ., Πανουτσόπουλος, Τρυφωνόπουλος)

 

Διαιτητές: Κωνσταντίνος Λεωνίδας& Γιώργος Ρουσσάκης

Χρονομέτρης: Χρήστος Λάμπρος

 

Μινώταυρος-Ηνίοχος 16-4

Σκόρερ: Αρβανιτάκης 3, Κωνσταντίνου 2, Λιώσης 2, Ντάφλας 2, Γιώτης Σ. 2, Φιλίππου, Μαυράκης, Τσίκος, Ελ Σαγιέντ, Γιώτης Π. (Αυτογκόλ)-Γιώτης Π., Μπάζος, Γκίκας, Ζαφείρης

 

Συνθέσεις Ομάδων

Μινώταυρος (Κίμωνας Αναστασίου): Σανιάνος, Φιλίππου, Ντάφλας, Γιώτης Σ., Μαυράκης (Διαμαντόπουλος, Λιώσης, Κωνσταντίνου, Αρβανιτάκης, Δράμης, Μενεγάτος Θ., Τσίκος, Ελ Σαγιέντ, Τσαφούρος)

 

Ηνίοχος (Άρης Ζάχος): Γιώτης Π., Μαντής Ε., Μπάζος, Γκίκας, Σείτη (Σίσκας, Ζαφείρης, Μπατζελής, Αθανασίου)

 

Διαιτητές: Παναγιώτης Ντάλας& Λάμπρος Τζαγκαράκης

Χρονομέτρης: Μ. Σαχίνης

 

Α.Ε. Νέου Κόσμου-ΠΑΟΚ 2-9

Σκόρερ: Μπιτζιλής, Τσιάκας-Τραπεζανλίδης, Χαρπίδης, Μαυρίδης, Μπικιάρης 2, Αναστασόπουλος, Σαράπτσης 3

 

Συνθέσεις Ομάδων

Α.Ε. Νέου Κόσμου (Παναγιώτης Δελημιχάλης): Μιχαλίτης, Perlesi, Μπιτζιλής, Λευκάκης, Γκολέμι (Τσιάκας, Λύτρας, Βενιέρης, Ράικος, Μουτσόπουλος, Esabalidis, Γεωργακόπουλος, Ασημακόπουλος)

 

ΠΑΟΚ (Λεωνίδας Παπαδόπουλος): Αμαλίδης, Κεφαλίδης, Τραπεζανλίδης, Χαρπίδης, Καρακώστας (Λευκαρίτης, Μαυρίδης, Βασάρας, Μπικιάρης, Τσιούχας, Αναστασόπουλος, Σαράπτσης, Μπούφος, Βοσνακίδης)

 

Διαιτητές: Κώστας Φαρμάκης& Λεωνίδας Τζαγκαράκης

Χρονομέτρης: Φώτης Στασινόπουλος

 

Futsal League (2ος Όμιλος)

11η αγωνιστική

Καρπενήσι Futsal-Θρακομακεδόνες Futsal 4-5

Ολυμπιακός Σάλας-ΠΑΟΚ 2-11

Κατενάτσιο Νέα Γενιά-Α.Ε. Ψυχικού 4-3

Μινώταυρος-Ηνίοχος 16-4

Ρεπό: Α.Ε. Νέου Κόσμου

 

18η αγωνιστική

Α.Ε. Νέου Κόσμου-ΠΑΟΚ 2-9

 

Η βαθμολογία

Ομάδα

Βαθμοί

Ν-Ι-Η

Τέρματα

Αγώνες

Θρακομακεδόνες Futsal

28

9-1-0

65-17

10

ΠΑΟΚ

26

8-2-1

77-33

11

Μινώταυρος

24

8-0-2

82-40

10

Καρπενήσι Futsal

14

4-2-4

44-47

10

Ηνίοχος

12

4-0-6

37-49

10

Κατενάτσιο Νέα Γενιά

12

4-0-5

39-44

9

Α.Ε. Ψυχικού

7

2-1-7

32-42

10

Ολυμπιακός Σάλας

6

2-0-8

37-81

10

Α.Ε. Νέου Κόσμου

3

1-0-9

30-90

10

 

Η επόμενη (12η) αγωνιστική

Καρπενήσι Futsal-Ολυμπιακός Σάλας Προπονητικό Κέντρο Καρπενησίου 27-1-2024 18:30

ΠΑΟΚ-Μινώταυρος Κλειστό Γυμναστήριο Μίκρας 28-1-2024 13:45

Θρακομακεδόνες Futsal-Κατενάτσιο Νέα Γενιά Α.Κ. Θρακομακεδόνων 29-1-2024 21:30

Α.Ε. Ψυχικού-Α.Ε. Νέου Κόσμου ΑΚ 5Χ5 Ψυχικού 27-1-2024 21:00

Ρεπό: Ηνίοχος


Οι πρώτοι σκόρερ

Παίχτης

Ομάδα

Γκολ

Χρήστος Αρβανιτάκης

Μινώταυρος

19

Γιώργος Πλεξίδας

Καρπενήσι Futsal

15

Άγγελος Μελέτης

Θρακομακεδόνες Futsal

14

Αλέξανδρος Κυριακίδης

Θρακομακεδόνες Futsal

13

Γρηγόρης Κωνσταντίνου

Μινώταυρος

13

Δημήτρης Θανασάη

Ολυμπιακός Σάλας

13

Ανέστης Λιώνης

ΠΑΟΚ

13