Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου 2023

Ξεχωρίζει ο Γυφτομήτρος με τον ΠΑΣ Λαμία (Κ19)

Η Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία κοίταξε στα μάτια τον  ΠΑΟΚ στις εγκαταστάσεις του Λώλα στη Σουρωτή, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League γνωρίζοντας ωστόσο την ήττα με 2-1.

Πολλά παράπονα από την διαιτησία για τους κυανόλευκους.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, ήλεγχαν τον ρυθμό και πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Τσομπάνη με κεφαλιά το σκορ λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας, ύστερα από σέντρα του Πανικίδη.

Ωστόσο, πέντε λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, η Λαμία ισοφάρισε σε 1-1 με τον Βρέττα, σκορ που τελικά άλλαξε στο 76ο λεπτό, όταν ο Φίλων εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Έτσι λοιπόν ο ΠΑΣ Λαμία, που είχε σε εξαιρετική μέρα τον Νίκο Τρόπουλο κρατώντας σε πολλές περιπτώσεις την ομάδα του στο παιχνίδι, δεν κατάφερε να φύγει με βαθμό από την Θεσσαλονίκη.

Με τον ΠΑΣ ξεχωρίζει ως βασικό στέλεχος ο Ευρυτάνας Κωνσταντίνος Γυφτομήτρος.