Κυριακή 19 Μαρτίου 2023

Εκπληκτική και χάλκινη η Ματίνα Νούλα

Μεγάλη εμφάνιση και κατάκτηση της 3ης θέσης στον Ημιμαραθώνιο Αθήνας από την πρωταθλήτρια μας Ματίνα Νούλα που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο με 1:21:23.
Πρώτη στις γυναίκες η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου με 1:17:46 το οποίο αποτελεί και ατομικό της ρεκόρ. Στη δεύτερη θέση η Βασιλική Κωνσταντινοπούλου με 1:18:28, ενώ στην τρίτη θέση η δική μας Ματίνα Νούλα με 1:21:13. Η Ματίνα είχε μια σπουδαία παρουσία, φτάνοντας σε μια κορυφαία διάκριση στην καριέρα της.
Στον ίδιο αγώνα συμμετείχαν και άλλοι Ευρυτάνες. Ο εξαιρετικός πρωταθλητής μας Δημήτρης Ελευθερίου ήταν 48ος γενικής με 1:18:016 και ο Θοδωρής Τσώνης 3018ος με 2:05:56
Ο Γιώργος Σταμούλης πρώτευσε στα 5 χιλιόμετρα με 00:15:10 (Θα ακολουθήσει νεότερη ανάρτηση), ενώ στα 5 χιλιόμετρα ο Δημήτρης Κατσαρός ήταν 2098ος με 0:32:29 και η Ζωή Θεοδωροπούλου 3931η με 00:37:56.