Τρίτη 9 Νοεμβρίου 2021

Η 3η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΣΚΑΣΕ (Πλήρες ρεπορτάζ)

 

 

 

 

 

 

Το 3 στα 3 έκανε εκτός από την Προοδευτική Λάρυμνας και ο Κένταυρος Λιβαδειάς για την 3η αγωνιστική της Β΄ ΕΣΚΑΣΕ (2ος Όμιλος) κερδίζοντας με 38-50 τα Φάλαρα. Οι Στυλιδιώτες είναι η μοναδική ομάδα χωρίς νίκη.

Τα Μπούκαλη με κορυφαίο τον Δήμο Σπυριδάκη επιβλήθηκαν με 63-37 του Σύλλα Αιδηψού και βρίσκονται μόνα τους στην 3η θέση, ενώ ο Μεδεών έφτασε στο πρώτο «ροζ» φύλλο αγώνος, καταβάλλοντας με 54-45 τον Μώλο. Πρώτος σκόρερ του ομίλου είναι ο Ηλίας Ευθυμίου του Μεδεώνα.

Το Σαββατοκύριακο 13 και 14 Νοεμβρίου θα γίνει η 4η αγωνιστική με τα ακόλουθα ματς: Γ.Σ. Άτλας-Μεδεών, Προοδευτική Λάρυμνας-Φάλαρα, Μώλος-ΑΣΕ Μπούκαλη και Σύλλας Αιδηψού-Κένταυρος Λιβαδειάς.

 

Τα στοιχεία των παιχνιδιών

ΑΣΕ Μπούκαλη-Σύλλας Αιδηψού 63-37

Τα δεκάλεπτα: 20-9, 31-17, 42-27, 63-37

 

Συνθέσεις Ομάδων

ΑΣΕ Μπούκαλη (Φώτης Πιτσιλιώνης): Φούρλας, Μπερτσιμάς 14 (4), Γκούμας 8 (2), Αντωνόπουλος 2, Μπούντης 4, Μπλέτσας, Τσιλιμαντός 4, Τζελέπης, Πέτρου, Κατσόγιαννος 10, Παπαγεωργίου, Σπυριδάκης 21.

 

Σύλλας Αιδηψού (Θοδωρής Ρουμελιώτης): Πολίτης 5, Πρένγκα 2, Φώτου 13 (2), Τσαλλάϊ 1, Θεοδώρου 3, Χράπαλος 3, Φιλίππου 3, Κουτσουμπάκης, Χατζής 7 (1), Μαυροζούμης.

 

Διαιτητές: Αλέξανδρος Κοτσιμπός& Αντώνης Πατάγιας

 

Μεδεών-Μώλος 54-45

Τα δεκάλεπτα: 15-19, 24-30, 34-40, 54-45

 

Συνθέσεις Ομάδων

Μεδεών (Παναγιώτης Αριδάς):  Αναστασίου 6, Παπαθεοδώρου, Σωτηρίου, Σταυρίδης 11 (1), Αριδάς 2, Ντινόπουλος 11 (3), Σιότροπος, Ευθυμίου 22 (3), Καρναχωρίτης 2.

 

Μώλος (Γιώργος Γρίβας): Παπανικολάου, Μπάμπαλης 3, Καλοβελώνης 29 (4), Νικολάου 2, Μακρής 5 (1), Μπελλής 6 (1)

 

Διαιτητές: Χρήστος Γερονικολός& Νίκος Βιορές

 

Φάλαρα-Κένταυρος Λιβαδειάς 38-50

Τα δεκάλεπτα: 7-14, 17-23, 27-33, 38-50

 

Συνθέσεις Ομάδων

Φάλαρα (Αποστόλης Λαχανάς): Μαυραειδής, Αραπάϊ 2, Μαλλής, Τσουκαλάς 12, Δημητρίου, Μεσσήνης 8, Χαρίτος, Καραϊνάϊος, Λούβαρης 14 (2), Γρύλλης 2, Λαϊνας Ι., Χρυσαφόπουλος.

 

Κένταυρος Λιβαδειάς (Νίκος Μάρκου): Κατσαρός 3, Βισβίκης, Κόλλιας, Παππάς 6, Σώκος, Παπαϊωάννου, Λιαμπότης 2, Ψιλόπουλος 5, Μάρκος, Καρφάκης 18, Κολιούκος 8 (2), Σκαλτσάς 8

 

Διαιτητές: Αλέξανδρος Κοτσιμπός& Μαρία Ζαφείρη

 

Β΄ ΕΣΚΑΣΕ (Β΄ Όμιλος)

3η αγωνιστική

ΑΣΕ Μπούκαλη-Σύλλας Αιδηψού 63-37

Μεδεών-Μώλος 54-45

Προοδευτική Λάρυμνας-Γ.Σ. Άτλας 76-53

Φάλαρα-Κένταυρος Λιβαδειάς 38-50

 

Η βαθμολογία

Ομάδα

Βαθμοί

Ν-Η

Πόντοι

Διαφορά Πόντων

Αγώνες

Κένταυρος Λιβαδειάς

6

3-0

193-146

+47

3

Προοδευτική Λάρυμνας

6

3-0

219-163

+56

3

ΑΣΕ Μπούκαλη

5

2-1

164-142

+22

3

Γ.Σ. Άτλας

4

1-2

147-159

-12

3

Μώλος

4

1-2

151-164

-13

3

Μεδεών

4

1-2

162-182

-20

3

Σύλλας Αιδηψού

4

1-2

148-191

-43

3

Φάλαρα

3

0-3

113-150

-37

3

 

Η επόμενη (4η) αγωνιστική

Μώλος-ΑΣΕ Μπούκαλη Κλειστό Μώλου 14-11-2021 18:00

Γ.Σ. Άτλας-Μεδεών Κλειστό Καρπενησίου 13-11-2021 14:00

Προοδευτική Λάρυμνας-Φάλαρα Κλειστό Μαρτίνου 14-11-2021 15:00

Σύλλας Αιδηψού-Κένταυρος Λιβαδειάς Κλειστό Λουτρών Αιδηψού 14-11-2021 13:00 

 

Οι πρώτοι σκόρερ

Παίχτης

Ομάδα

Πόντοι

Ηλίας Ευθυμίου

Μεδεών

61

Δημήτρης Φωτητζόγλου

Προοδευτική Λάρυμνας

54

Άρης Δάρρας

Προοδευτική Λάρμυνας

54

Θανάσης Καλοβελώνης

Μώλος

43

Μάκης Φώτου

Σύλλας Αιδηψού

40

 

Πηγή: stereabasket.gr