Παρασκευή 1 Οκτωβρίου 2021

Μια ακόμη διάκριση για τον Ευρυτάνα Χρήστο Τσελή

Ο πολυτάλαντος Χρήστος Τσελής με καταγωγή από την Ευρυτανία έφτασε σε μια ακόμη αθλητική επιτυχία. Συγκεκριμένα στην 1η ανάβαση που έγινε στην Καστανιά Υπάτης την Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία Sportive 30+.

Όπως αναφέρει το Star Κεντρικής Ελλάδας: «Ο Δήμος Λαμιέων συνδιοργάνωσε με τον Γ.Ο. Λαμίας «Αθανάσιος Διάκος» την Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2021 διασυλλογικό ποδηλατικό αγώνα δρόμου (ανάβαση) 21,800 μέτρων σε δημόσια οδό, περιλαμβάνοντας τη διαδρομή Λουτρά Υπάτης-Καστανιά, την Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου. Ο αγώνας ήταν ενταγμένος στο σχεδιασμό του Δήμου για τη Βιώσιμη Αστική Κινητικότητα και στο αγωνιστικό πρόγραμμα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας, προσελκύοντας ποδηλάτες από όλη την Ελλάδα και προσμετρήθηκε στη βαθμολογία της ατομικής και σωματειακής κατάταξης. Οι ποδηλάτες ξεκίνησαν από τα Λουτρά Υπάτης, με ανηφορική κατεύθυνση προς τα Βασιλικά και τερμάτισαν στην κοινότητα Καστανιάς. Οι απονομές διεξήχθησαν στα Λουτρά Υπάτης.»