Στην προσθήκη ενός αρκετά ποιοτικού τερματοφύλακα από την Φθιώτιδα με παραστάσεις σε Εθνικές κατηγορίες προχώρησε ο Αίολος. Συγκεκριμένα ένταξε τον 36χρονο Σπύρο Κοκονδύνη, που ήταν μέχρι πρόσφατα μέλος του ΠΑΟΚ Κόκκινου, ομάδα της Α΄ ΕΠΣ Βοιωτίας. Ο έμπειρος τερματοφύλακας που έκανε ανεπίσημο ντεμπούτο στο νικηφόρο φιλικό των Ευρυτάνων με την Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας έχει αγωνιστεί κατά το παρελθόν στις ακόλουθες ομάδες: Λαμία (Γ΄ και Δ΄ Εθνική), Ανδρούτσος Γραβιάς (Γ΄ και Δ΄ Εθνική), Ατρόμητος Σπερχειάδας (Δ΄ Εθνική και Α΄ ΕΠΣ Φθιώτιδας), Ένωση Μακρακώμης-Σπερχειάδας (Δ΄ Εθνική), Αχιλλέα Δομοκού (Α΄ ΕΠΣ Φθιώτιδας), Μαλεσίνα (Α΄ ΕΠΣ Φθιώτιδας), Ολυμπιακό Λαμίας (Α΄ ΕΠΣ Φθιώτιδας), Φωκικό (Α΄ ΕΠΣ Φωκίδας) και Μώλο (Α΄ ΕΠΣ Φθιώτιδας). Η διοίκηση του Αιόλου έχει θέσει ως στόχο το «νταμπλ».
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)